Jāņa Bieranda zemnieku saimniecības „Strēlnieki” specializācija ir lielogu dzērveņu un augstkrūmu melleņu audzēšana, kā arī stādu pavairošana un konsultācijas lauku ierīkošanā potenciālajiem dzērveņu un melleņu audzētājiem.

Zemnieku saimniecības dibināšanas datums ir 1992. gada 8. jūlijs. Sākumā saimniecība veidojās kā tradicionāla Latvijas piemājas saimniecība, kurā audzē dažādas kultūras - burkānus, kartupeļus, gurķus, avenes un zemenes, kā arī tur mājlopus - govis, cūkas un vistas, pamatā savām vajadzībām, atlikumu pārdodot tirgū. Ņemot vērā straujo tirgus attīstību un iespējas paplašināt saimniecību, bija skaidrs, ka jāmeklē saimniecības specializācija. Tā tika izvēlēta likumsakarīgi, izvērtējot saimniecības augsnes īpašības un tai piemērotākās kultūras, kā arī ņemot vērā tirgus tendences un pieprasījumu.

Tā kā zināšanas par izvēlētajām kultūrām, lielogu dzērvenēm un augstkrūmu mellenēm Latvijā kopumā bija ļoti trūcīgas, nepieciešamo informāciju saimnieks, kooperējoties ar citiem Latvijas ogu audzētājiem, meklēja ārvalstīs, ASV un Kanādā. Informācija tika meklēta internetā, konsultējoties ar vietējiem dzērveņu audzētājiem, uzklausot ārvalstu konsultantus un dodoties pieredzes braucienos uz valstīm, kurās gadu gaitā uzkrātas zināšanas par ogu audzēšanu- Kanādu un Poliju. Noderīgas bija arī ārvalstīs uzņemtās mācību filmas, kuras, papildinot ar paša filmēto materiālu, saimnieks sagatavojis informatīvus materiālus potenciālajiem un jaunajiem dzērveņu un melleņu audzētājiem.

Pirmais lielogu dzērveņu lauks tika iestādīts 2001. gadā pēc divu gadu ilgiem lauka sagatavošanas darbiem. Pirmā raža, kas sasniegusi tirgu, ievākta 2005. gada rudenī. Līdztekus lauka apkopšanas darbiem - mēslošanai, ravēšanai, kūdrošanai un smilšošanai, saimnieks kopā ar speciālistiem konstruējis un pielāgojis saviem laukiem tehniku.

Pirmais darbs pie augstkrūmu mellenēm sācies 2002. gadā, kad no ASV iepirktas augstkrūmu melleņu meristēmas un izveidots lauks to stādīšanai. Pirmā augstkrūmu melleņu raža no Strēlnieku lauka tirgu sasniedza 2005. gada vasarā.

Par mums raksta:

Saite uz sākotnējo "Strēlnieku" mājas lapu.

Saite uz Latvijas augļkopju asociācijas mājas lapu.Uz augšu
2010 © Z/S STRĒLNIEKI :: IZSTRĀDĀTS SIA "TAVS DATORSERVISS"